Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne, inaczej mówiąc regionalne działania SEO, to jedna z najczęściej występujących strategii pozycjonowania w ogóle. Nic dziwnego – osobom prowadzącym lokalną działalność zależy na zdobyciu widoczności przede wszystkim na słowa kluczowe powiązane z daną miejscowością. Dla kogo pozycjonowanie lokalne będzie najlepszą strategią? Jaka jest charakterystyka tego rodzaju działań? Jakimi lokalizacjami zajmujemy się w naszej agencji? Na wszystkie pytania odpowiedzieliśmy na tej stronie.

Co chcesz wiedzieć?

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Są to działania, które mają na celu zdobycie widoczności strony na frazy powiązane z daną lokalizacją, takie jak m.in. pozycjonowanie stron Warszawa.

Jakie zalety ma ten rodzaj pozycjonowania?

W porównaniu do pozycjonowania ogólnego, które zorientowane jest na cały kraj, jest to znacznie tańszy i skuteczniejszy rodzaj pozycjonowania.

Dla jakich lokalizacji pozycjonujemy?

Pozycjonujemy klientów prowadzących działalność w Warszawie oraz wszystkich miejscowościach podwarszawskich, jak np. Legionowo czy Łomianki.

Jakie korzyści dadzą Ci działania lokalne?

Działania oparte na pozycjonowaniu lokalnym są przede wszystkim znacznie tańsze i skuteczniejsze od pozycjonowania globalnego. Jeżeli prowadzimy działalność lokalną i zależy nam głównie na klientach z naszej lokalizacji, to ten rodzaj pozycjonowania jest naturalnym wyborem dla każdej branży. 

Pozycjonowanie lokalne wzmacniamy wcześniejszym audytem SEO strony. Dostosujemy Twoją witrynę do wybranych na podstawie analizy fraz lokalnych, które przyniosą Ci najwięcej korzyści. Działania planujemy w taki sposób, by w efekcie naszej pracy z Twoich usług korzystało więcej osób.

Lokalne SEO w kilku krokach

Przeprowadzamy analizę lokalnych słów kluczowych

Przed rozpoczęciem działań pozycjonowania lokalnego dokonujemy analizy słów kluczowych dla Twojej branży/usług/produktu, w których występują interesujące Cię lokalizacje. Sugerujemy słowa kluczowe, które będą dla Ciebie najlepsze.

Optymalizujemy Twoją witrynę zgodnie z analizą fraz

W następnym kroku dostosowujemy Twoją witrynę do wybranych słów kluczowych. Dzięki audytowi SEO poznajemy słabsze i mocniejsze strony Twojej witryny. Mocniejsze wykorzystujemy w strategii pozycjonowania, a słabsze optymalizujemy działaniami on-site.

Pozycjonujemy lokalnie

Po przeprowadzeniu analizy i optymalizacji strony, zajmujemy się kompleksowym pozycjonowaniem z priorytetem na frazy lokalne.

Dostajesz raport z wykonanych działań

Co miesiąc otrzymujesz raporty z wykonanych działań, na koniec każdego kwartału wysyłamy zbiorcze podsumowanie. Dokładnie wiesz, jakie działania wykonaliśmy i jaki jest plan prac na dalsze miesiące.

Jakimi lokalizacjami się zajmujemy?

Poznaj szczegóły pozycjonowania lokalnego w każdej wymienionej miejscowości.